OGŁOSZENIE

Zgodnie z §10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich występowaniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013r. poz. 96)
W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dniu 1 sierpnia 2017r. o godzinie 1700  nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena)

Wójt Gminy
Stanisław Pacocha

Więcej o: Mocny gowarczowski akcent podczas Kuźnic Koneckich

Mocny gowarczowski akcent podczas Kuźnic Koneckich

Podczas tegorocznych Kuźnic Koneckich nasi stawali na podium. W sobotę tytuł „Przyjaciół Kuźnic Koneckich” z rąk Zarządu Powiatu odebrali m.in. Państwo Daniel i Anna Zychowie właściciele Auto-Komisu z Rudy Białaczowskiej w podziękowaniu za współpracę ze Starostwem oraz wspieranie lokalnych działań np. wsparcie dla Młodej „Tęczy” czy przy organizacji festynów w Rudzie Białaczowskiej. W organizowanym w tym dniu rajdzie rowerowym również znaleźli się przedstawiciele naszej gminy.

W niedzielę zaś jedną z laureatek festiwalu piosenki „Kuźnice Talentów” została nasza młoda utalentowana wokalistka Weronika Kaniowska. Trzeciego miejsca gratulowali jej nie tylko najbliżsi ale też obecny na imprezie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha wraz z małżonką oraz Elwira Sibiga – dyrektor CKiAL w Gowarczowie, jeden z jurorów konkursu.

Wśród licznych stoisk nie zabrakło też stoiska Gminy Gowarczów oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej prezentującego piękne prace wykonane przez młodszą i starszą młodzież pracowni plastycznej. Stoiskiem opiekowały się pani Małgorzata Gałązka oraz panie z „ARA” Amatorskiego Ruchu Artystycznego: Małgorzata Żurawska i Katarzyna Bielecka wraz z młodszymi pomocnikami.

Więcej o: Wakacje mogą być eko

Wakacje mogą być eko

Zeszły tydzień był pierwszym z czterotygodniowej zabawy w małych ekologów z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Podczas kilku dni dzieci i młodzież poznała podstawowe gatunki roślin występujących na terenie gminy podczas spotkania z leśnikiem z Nadleśnictwa Barycz, odkryła w sobie talent projektanta mody oraz własnoręcznie wykonała stroje z materiałów, które zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. W czwartek podczas wizyty w „Stadninie Zaleście” uczestnicy skorzystali z przejażdżki konnej i poznali bliżej te wspaniałe zwierzęta. Nie zabrakło też wypraw w plenery, zabaw z rozpoznawaniem zwierząt po dźwiękach, mini zadań aktorskich, wspólnego śpiewania, eko-kręgli, quizów muzycznych, mini plenerów artystycznych czy zdobienia własnych kubeczków.

Kolejne tygodnie przyniosą następne zadania i zabawy.

Więcej o: Wyścig kolarski

Wyścig kolarski

28 czerwca w godzinach 18:00 – 18:30 przez naszą gminę przejechali kolarze II etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Ponad setkę sportowców brawami witali mieszkańcy i sympatycy tej dyscypliny zebrani m.in. na placu XX-lecia. Zawodnicy w drugim etapie pedałowali z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc. Na teren naszej gminy wjechali od Petrykóz przez Giełzów, Skrzyszów, Gowarczów, Morzywół Bębnów i dalej przez Końskie w Kierunku Stąporkowa. Kolarze w nieco ponad 3 godziny pokonali odcinek 121 km.

Nad bezpieczeństwem na trasie na terenie Gminy Gowarczów czuwali strażacy z jednostek OSP przez które przemieszczał się peleton, czyli OSP Giełzów, OSP Skrzyszów, OSP Gowarczów, OSP Bębnów, do pomocy uruchomiono także jednostkę OSP Korytków.