Pomoc żywnościowa

W dniu 24 lutego 2021 roku do Gminy Gowarczów trafiła pierwsza transza żywności pozyskana z Kieleckiego Banku Żywności w ilości 8,5 ton dzięki pomocy 10 Brygady WOT. Wśród artykułów żywnościowych znalazły się : herbatniki maślane, mus jabłkowy, buraczki wiórki, ser żółty, groszek z marchewką, makaron, szynka drobiowa, olej rzepakowy, powidła śliwkowe.

 Z pomocy skorzystało 450 osób zakwalifikowanych do Programu Operacyjnego Pomoc żywnościowa Podprogram 2020.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza i księdza wikarego za magazyn służy budynek po „starej ”Plebanii.

Sprawna dystrybucja to zasługa Wójta Gminy Gowarczów i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Gowarczowie.

Osoby zainteresowane i mieszczące się w granicach kryterium dochodowego mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gowarczowie już na przełomie września i października 2021 roku na nowy Program 2021/2022.

Więcej o: W NASZEJ GMINIE POWSTAJE SIEĆ ŚWIATŁOWODOWA

W NASZEJ GMINIE POWSTAJE SIEĆ ŚWIATŁOWODOWA

Wójt  Gminy Gowarczów informuje, iż w naszej gminie powstaje sieć światłowodowa, która rozwijana jest przez firmę Nexera w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Celem Programu jest zapewnienie szybkiego internetu w miejscach, gdzie dostęp do szerokopasmowej sieci był mocno ograniczony.

W dniu 25 luty 2021 r. w Urzędzie Gminy w Gowarczowie miało miejsce spotkanie z udziałem przedstawiciela firmy Nexera oraz radnej Rady Gminy Gowarczów Katarzyny Sobczyńskiej, w którym brałem udział.

Tematem spotkania była rozbudowa sieci światłowodowej w miejscowościach gdzie sieć została zaprojektowana lub wybudowana oraz budowa sieci światłowodowej w miejscowościach pozbawionych dostępu do internetu.

Przedstawiciel firmy Nexera zobowiązał się dołożyć wszelkich starań aby wszyscy mieszkańcy gminy Gowarczów zostali objęci siecią światłowodową i mieli dostęp do internetu.

Istnieje możliwość sprawdzenia, czy dom znajdzie się w zasięgu sieci. Można to zrobić na stronie www.nexera.pl, wpisując adres w polu wyszukiwania na interaktywnej mapie. Kiedy sieć zostanie uruchomiona, w ten sam sposób będzie można zobaczyć także, u kogo można zakupić usługę, ponieważ NEXERA, jako operator hurtowy nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej, a tylko poprzez działających na danym obszarze operatorów.

URZĘDOWY OBOWIĄZEK REJESTRACJI

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach Oddział w Końskich informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 września 2020 r. (Dz. U. 2020, poz. 1592), podmioty, które uprawiają, magazynują, pakują, sortują, wprowadzają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub przemieszczają na terytorium RP bulwy ziemniaków, w tym z przeznaczeniem do innych państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw trzecich muszą być wpisane do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych prowadzonego przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Pełna treść informacji.

II edycja kampanii #bądźwidoczny

Agencja Marketingowa NPROFIT rozpoczęła II edycję kampanii #bądźwidoczny skierowaną do  przedsiębiorstw. Pandemia nie odpuszcza i dalej zbiera żniwo wśród małych i średnich firm, dlatego postanowiliśmy kontynuować kampanię – aby pomóc firmom wyróżnić się online.

Podczas poprzedniej edycji organizowaliśmy m.in. bezpłatne webinaria dla przedsiębiorców oraz publikowaliśmy poradniki na temat pozycjonowania stron internetowych i reklamy.

25 lutego 2021 roku odbędzie się nasze kolejne webinarium – ,,Współpraca z agencją SEM – czego oczekiwać?”. Poruszać będzie takie zagadnienia jak, czym zajmuje się agencja SEM, czy warto skorzystać z pomocy takiej firmy czy prawidłowy przebieg współpracy.

Czytaj więcej „II edycja kampanii #bądźwidoczny”

Zmiana zasięgów stref ASF na terenie powiatu koneckiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Końskich informuje, że zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) nr 2021/123 z dnia 2 lutego 2021 r. zmieniającą załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich  oraz w związku ze stwierdzeniem afrykańskiego pomoru świń u dwóch dzików, pochodzących z odstrzału w miejscowościach: Wola Zagrodnia – gm. Chlewiska, powiat szydłowiecki i Rozwady – gm. Gielniów, powiat przysuski, nastąpiła zmiana zasięgów poszczególnych stref ASF na terenie powiatu koneckiego.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Końskich – zmiana zasięgów stref ASF na terenie powiatu koneckiego.

DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2021/123 z dnia 2 lutego 2021 r. zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich.

Więcej o: Spotkanie z Komendantem KPP w Końskich

Spotkanie z Komendantem KPP w Końskich

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy w Gowarczowie miało miejsce spotkanie z Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Końskich Panem Rafałem Zielińskim. Na spotkaniu tym omawiane były sprawy dotyczące bezpieczeństwa na terenie Gminy Gowarczów. Jednym z ważnych tematów jaki został omówiony był temat tak zwanego oszustwa „na wnuczka”, gdzie często ofiarami tych oszustów są osoby starsze. Komendant zwrócił się z prośbą o poinformowanie naszych mieszkańców, że mogą zostać oszukani przez osoby podszywające się pod członków rodziny i mogą stracić dorobek własnego życia.

Wójt Gminy Stanisław Pacocha podziękował Komendantowi Rafałowi Zielińskiemu za bardzo dobrą współpracę.

Więcej o: Remont Świetlicy wiejskiej w Kamiennej Woli zakończony

Remont Świetlicy wiejskiej w Kamiennej Woli zakończony

Z początkiem roku zaczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców Kamiennej Woli remont świetlicy wiejskiej. Świetlica zyskała nowy sufit wraz z oświetleniem wewnętrznym, w całości ją pomalowano oraz wykonane zostało zadaszenie nad drzwiami wejściowymi. Zadanie zostało częściowo sfinansowane z funduszu sołeckiego przeznaczonego na 2021 rok jak i również z budżetu Gminy. Podziękowania należą się dla Pana sołtysa Krzysztofa Szlęzaka za bardzo duże zaangażowanie na etapie trwającego remontu, jak również mieszkańcom Kamiennej Woli i Starego Pola za czynny udział w pracach porządkowych w świetlicy po zakończonym remoncie. Mobilizacja mieszkańców i praca w czynie społecznym zasługuje na szczególne uznanie.