Podsumowanie Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018.

W dniach 7-8 maj 2019r. do Gowarczowa trafiła ostatnia już w tym sezonie transza żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020 Podprogram 2018-2019. Z programu skorzystało 800 osób z terenu gminy Gowarczów. Wśród artykułów spożywczych znalazły się: groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, filet z makreli, cukier biały, szynka wieprzowa, szynka drobiowa,  miód, olej, powidła, makaron ,mleko, ser żółty ,buraczki, herbatniki, ryż, gołąbki, pasztet, kasza gryczana, kabanosy, fasola biała.  Całość Programu wyniosła 191 276,74zł.

 Od października 2018roku do 8 maja 2019r. do Gowarczowa trafiło 38 120kg. żywności tj. ponad 48 kg. na jedną osobę na ogólną kwotę 191 276,74zł.

Ponadto osoby zakwalifikowane do POPŻ uczestniczyły w warsztatach  kulinarnych, które okazały się dobrą formą integracji społecznej.

Sprawna dystrybucja to efekt współpracy Wójta Gminy Stanisława Pacochy, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gowarczowie, ks. proboszcza Marka Maciążka oraz Kieleckiego Banku Żywności przy ul. Ściegiennego 499.

Wójt Gminy Stanisław Pacocha oraz Kierownik gowarczowskiego GOPS-u Pani Izabela Wąsik ogromnie dziękują za zaangażowanie oraz pomoc przy organizacji programu .

Uroczystości rocznicowe w Baryczy.

Jak co roku 8 maja na cmentarzu w Baryczy odbyły się uroczystości związane z obchodami rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku przypada 74 rocznica.

W uroczystości wzięły udział m.in. delegacje Świętokrzyskiego oddziału koła w Końskich Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego z prezesem Andrzejem Nieszuprem, Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha z Zastępczynią Marzeną Dziewit.

Symboliczne wieńce i znicze na cześć obrońców naszej Ojczyzny złożono pod pomnikiem poległych znajdującym się na terenie zbiorowej mogiły blisko 23 tysięcy zamordowanych jeńców w Baryczy.

Remont wewnątrz świetlicy w Bębnowie.

Z początkiem wiosny ruszyły prace remontowe polegające na malowaniu ścian wewnętrznych w świetlicy w Bębnowie w ramach funduszu sołeckiego. W pomieszczeniu powstaje również kominek wraz z nadmuchem, który to ogrzeje całą jej powierzchnię.

Dzięki inwestycji mieszkańcy sołectwa będą mogli częściej korzystać z tej przestrzeni, szczególnie w okresie zimowym oraz przejściowym – dotychczasowy system ogrzewania był mało wydajny i nieekonomiczny, a stan wewnętrznych ścian pozostawiał wiele do życzenia.

Pomoc żywnościowa

Wójt Gminy Gowarczów oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gowarczowie uprzejmie informuje, że w dniach 7-8 maj 2019 roku w godzinach 8:00 – 15:00 w budynku starej plebanii na ulicy Kościelnej będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018.


VIII sesja Rady Gminy

We wtorek 30 kwietnia odbyła się VIII sesja Rady Gminy, którą otworzył Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk witając zebranych radnych, pracowników urzędu, sołtysów, przedstawicieli jednostek oraz mieszkańców.
Skrót informacji odnośnie wydanych zarządzeń w ostatnim miesiącu przestawiła Pani Renata Gwardecka, a następnie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przybliżył skrót najważniejszych wydarzeń kończącego się miesiąca, jak również informacje dotyczące realizowanych i planowanych inwestycji m.in. trwającej przebudowy boiska, uzupełnianie dróg gminnych kruszywem, inwestycji w oświetlenie uliczne w sołectwach Bębnów i Borowiec. Na wjeździe na teren gminy postawione też zostaną „witacze”.

Czytaj więcej „VIII sesja Rady Gminy”

Wspaniałe przedstawienie wielkanocne w SP w Gowarczowie

W środę 17 kwietnia tuż przed świętami Wielkiej Nocy dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Gowarczowie wprowadziły  w świąteczny nastrój zebranych bardzo licznie zebraną publiczność. Poza dyrekcją szkoły (Janem Chojnackim,  Bożeną Adamczyk oraz Pawłem Skowronem), gronem nauczycielskim i uczniami na sali sportowej zagościli również wójt gminny Gowarczów Stanisław Pacocha z małżonką, dyrektor CKiAL Elwira Sibiga, gminni radni oraz oczywiście rodzice występujących pociech zaopatrzeni w aparaty fotograficzne.

Przedstawienie słowno-muzyczne przybliżające najpiękniejsze polskie tradycje wielkanocne pięknie dopełniały starannie dobrane kostiumy i ogromna kolorowa scenografia. Na scenie pojawiały się zarówno postaci z tradycyjnej polskiej wsi: gospodarze i zwierzęta jak również Wiosna, wielkanocne zające i eleganccy konferansjerzy. Nie zabrakło wjazdu wozem z dyngusowym Kurkiem i symbolicznego spryskiwania wodą.

Czytaj więcej „Wspaniałe przedstawienie wielkanocne w SP w Gowarczowie”