Więcej o: Sprawna i zgodna sesja Rady Gminy

Sprawna i zgodna sesja Rady Gminy

W czwartek 29 listopada  odbyła się II sesja Rady Gminy nowej kadencji.

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk a Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przedstawił informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń mijającego miesiąca.

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Gowarczowie Jan Chojnacki oraz Paweł Skowron przedstawili sprawozdania z funkcjonowania Szkół Gminy Gowarczów za rok 2017/2018 oraz odpowiedzieli na pytania radnych.

W sesji wziął też udział prezes PGK Końskie Mirosław Szustak. Wizyta miała na celu szczegółowe wyjaśnienie skąd wzięły się tak radykalne podwyżki ceny za wywóz śmieci. Jak mówił Pan Szustak  są to następstwa decyzji podjętych na szczeblu centralnym oraz polityki rządu. Obecnie za wywóz śmieci gmina Gowarczów zapłaci ponad 100% więcej w skali roku.

Czytaj więcej „Sprawna i zgodna sesja Rady Gminy”

Więcej o: Setne urodziny Pani Genowefy

Setne urodziny Pani Genowefy

W  dniu 28 listopada z Pani Genowefa Goszcz ze Skrzyszowa świętowała niezwykle uroczyste urodziny. Jubilatka obchodziła 100 urodziny w towarzystwie najbliższych oraz władz gminy i województwa. ”W dniu tak wspaniałego Jubileuszu 100-lecia Urodzin zwracam się do Pani w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkaniowców Gminy Gowarczów z życzeniami zdrowia i pogody ducha na kolejne lata” – gratulował wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, który odczytał list gratulacyjny i wręczył okolicznościowy bukiet.. Wójt podkreślał, że tak bogate doświadczenie zdobyte przez długie lata życia jest niezwykłą skarbnicą, która może posłużyć jako drogowskaz kolejnym pokoleniom. Wśród gości głos zabrał też Bartłomiej Dorywalski, wicewojewoda świętokrzyski, który odczytał list z życzeniami od premiera rządu RP  Mateusza Morawickiego  jak również życzenia od Pani Agaty Wojtaszek – wojewody świętokrzyskiego.

 Jubilatka nie kryła wzruszenia. Stulatka życie związała z ziemią gowarczowską  (Bębnów i Skrzyszów), urodziła sześcioro dzieci a dochowała się siedmioro wnuków, jedenaścioro prawnuków i pięcioro praprawnuków. Od 50 lat jest wdową i jak mówią jej bliscy wiele serca i pracy włożyła w wychowanie dzieci i prowadzenie gospodarstwa rolnego.