Weryfikacja deklaracji śmieciowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów informuje, iż przystępuje do weryfikacji danych zawartych w deklaracjach „śmieciowych”, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców zamieszkujących nieruchomości na terenie Gminy Gowarczów. Wstępna, wyrywkowa weryfikacja złożonych dotychczas deklaracji wykazała, iż w wielu przypadkach stwierdza się zaniżanie ilości osób zamieszkujących na danej nieruchomości.

Czytaj więcej „Weryfikacja deklaracji śmieciowych”

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Informuje się mieszkańców gminy Gowarczów o zebraniu wiejskim w dniu 6 czerwca 2024 r. (czwartek) w remizie OSP w Rudzie Białaczowskiej, o godzinie 18.00.

Zebranie będzie dotyczyć planowanych przez  Inwestora   Eko-Biegły Kancelaria Zarządzania Środowiskiem Sp. z o.o. inwestycji:

,,Budowa budynków inwentarskich do tuczu trzody chlewnej o obsadzie 1190 DJP i biogazowni na działkach nr 23 i 59, obręb Ruda Białaczowska”.

Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów

Joanna Dołowska

Więcej o: Wesoły Dzień Dziecka w Gowarczowie

Wesoły Dzień Dziecka w Gowarczowie

W piątek 31 maja plac przy gowarczowskiej szkole podstawowej po raz kolejny stał się przestrzenią do kolorowego celebrowania Rodzinnego Dnia Dziecka. Wydarzenie otworzyły Panie Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów Joanna Dołowska wraz z Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Elwirą Sibigą-Gärtner życząc najmłodszym wspaniałej zabawy. A atrakcji nie brakowało. Poza wolną strefą ulubionych przez dzieci dmuchańców na młodych uczestników czekały warsztaty tworzenia własnych bransoletek i breloczków przygotowane przez młodzież Świetlicy Środowiskowej, strefa wizażu GCKiB: malowane twarzy, robienie tatuaży oraz warkoczyków, konkursy i zabawy przygotowane przez animatorów, wizyta Myszki Mini, mini festiwal baniek mydlanych, konkurs kreatywny czy pamiątkowy wielkoformatowy plakat.

Nie zabrakło też poczęstunku zarówno w formie darmowej waty cukrowej i popcornu ale też przekąsek z grilla.

Wydarzenie okraszone było wokalnymi występami dzieci i młodzieży z GCKiB (Karmen Gärtner, Kariny Bors, Natalii & Kuby Gosek, Krzysia Węgreckiego, Wiktorii Bryk, Leny Jaroszyńskiej) oraz energetycznym pokazem tańca Zuzanny Sarby.

Miłośnicy zwierząt mogli zrobić sobie zdjęcie z sympatycznymi alpakami oraz kucykiem zaś dla amatorów strażackich pokazów czekały nie tylko wozy bojowe z terenu gminy ale również pokaz gaszenia ognia i orzeźwiający zraszacz wodny.

Moc uśmiechów na twarzach dzieciaków to efekt współpracy samorządu z centrum kultury, szkołą, jednostkami OSP oraz lokalnymi wolontariuszami.

Więcej o: Wielkie święto gowarczowskich przedszkolaków

Wielkie święto gowarczowskich przedszkolaków

W piątek 17 maja Odziały Przedszkolne działające przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie przy ul S. Żuka miały wspaniałą uroczystość nadania hymnu dla przedszkola w Gowarczowie.

Wydarzenie oraz sam hymn zainicjowała i przygotowała Pani Dominika Wróbel będąca w składzie grona pedagogicznego szkoły.

Wszystkie grupy przedszkolne w formie specjalnie na tę okazję napisanych wierszyków zapoznały licznie zebranych zarówno ze swoimi grupami, opiekującymi się Paniami, dyrekcją oraz codzienną działalnością. Po energetycznym tańcu oraz prezentacji multimedialnej nastąpiło finałowe uroczyste odśpiewanie hymnu nawiązującego do lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz cechującego najmłodszych apetytu na poznawanie i zdobywanie świata.

Wielkie słowa gratulacji dla występujących i twórczyni ale i podziękowania za codzienną wkładaną pracę Pań edukacji od wczesnoszkolnej, kształtujących najmłodsze pokolenie padły zarówno od Pani wicedyrektor Joanny Lisiewicz jak i Pani Burmistrz Joanny Dołowskiej.

100 urodziny Mieszkanki gminy Gowarczów

Mieszkanka gminy Gowarczów Janina Borowiecka świętowała swoje 100 urodziny. W najważniejszym dniu 20 maja (poniedziałek) czyli z datą kiedy to przypada data urodzin jubilatki, oficjalną wizytę złożyła Pani Burmistrz Miasta i Gminy Joanna Dołowska wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Magdaleną Jarzębowską składając serdeczne gratulacje oraz z serca płynące życzenia.

„100 – lat to swoistego rodzaju pamiętnik w którym naznaczone są blaski i cienie codziennego życia. Z pewnością to wiele lat zdobywania wiedzy, cennego doświadczenia i tak zwanej życiowej mądrości z której obecnie korzystać mogą Pani najbliżsi. Pani jubileusz jest szczególnym powodem do dumy mieszkańców i władz samorządowych Gminy Gowarczów. To okazja by złożyć Pani życzenia dobrego zdrowia – jest ono cenniejsze od wszelkiego bogactwa. W to wyjątkowe święto prosimy przyjąć wyrazy głębokiego uznania oraz kolejnych lat życia w otoczeniu najbliższych, miłości i ciepła rodzinnego”

Drobny upominek i bukiet kwiatów wraz z gratulacjami przekazano na ręce Pani Janiny.

Receptą na długowieczność Pani Janiny według najbliższych jest dobre serce, cierpliwość i życzliwość jaką otaczała najbliższych i takim ciepłem rodzinnym jest otoczona gdzie mogliśmy się przekonać w tym uroczystym dniu. Janina Borowiecka urodziła się 20 maja 1924 w Baryczy. Jako 16 letnia dziewczyna trafiła na roboty do rolnika w III Rzeszy gdzie przebywała pięć lat. Tam poznała swojego męża Witolda z którym wróciła do Polski. Podczas swojego życia doczekała się trójki dzieci – dwóch synów i córki. Otacza ją również gromadka wnuków i prawnuków

Przerwy w dostawach wody

W związku z awarią hydroforni w Bernowie spowodowaną awariami zasilania w dniu wczorajszym, występują przerwy w dostawie wody z tego ujęcia. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia. Pracujemy nad usunięciem awarii.

Kolejna sesja Rady Miejskiej w Gowarczowie

Druga  sesja Rady Miejskiej w Gowarczowie nowej kadencji odbyła się w środę 15 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Gowarczów. Zebranych przywitał Przewodniczący Rady Pan Sławomir Konieczny. Pani Burmistrz Joanna Dołowska przedstawiła informacje o działaniach podjętych pomiędzy sesjami w tym przede wszystkim o powołaniu na stanowisko zastępczyni burmistrza Pani Barbary Panek.

Głównymi punktami odbytej sesji było ustalenie przez radnych składów osobowych stałych komisji  Rady Miejskiej w Gowarczowie. Po zgłoszeniu kandydatur oraz przeprowadzeniu głosowań w ukształtował się poniższy skład komisji:

– Komisja Rewizyjna: Grażyna Trawińska, Ilona Gad, Grzegorz Ciołkiewicz, Mirosław Kądziela, Marzena Dołowska, Karolina Król;

– Komisja Gospodarki i Finansów: Magdalena Galant, Piotr Urbańczyk, Tomasz Młynarczyk, Michał Kaniowski;

– Komisja Samorządowa: Marzena Dołowska, Mirosław Kądziela, Paulina Banasik, Małgorzata Jankowska;

– Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Piotr Urbańczyk, Małgorzata Jankowska, Magdalena Galant, Grażyna Trawińska.

Sukcesywnie w ramach odbywanych w najbliższym czasie spotkań poszczególnych komisji oraz zakończeniu procedur związanych ze zmianami kadrowymi w urzędzie będą podejmowane kolejne kluczowe dla społeczności uchwały.

W Gowarczowie młodzi wspominali Papieża Polaka

W czwartek 16 maja, uczniowie klas II i IV zabrali zebranych w piękną , sentymentalną i wzruszającą podróż po życiu Jana Pawła II – patrona Szkoły Podstawowej w Gowarczowie. Akademia poświęcona Papieżowi celebrowała przypadającą 18 maja 104 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Wydarzenie okraszone było starannie przygotowaną scenografią, okolicznościowymi poruszającymi piosenkami i wierszykami. Słowa podziękowania i uznania do młodych wykonawców skierowały Panie Burmistrz Joanna Dołowska oraz Dyrektor SP Ilona Kłosek. Akademię przygotowały Panie: Angelika Matynia oraz Danuta Rudalska.