Mocny gowarczowski akcent podczas Kuźnic Koneckich

Podczas tegorocznych Kuźnic Koneckich nasi stawali na podium. W sobotę tytuł „Przyjaciół Kuźnic Koneckich” z rąk Zarządu Powiatu odebrali m.in. Państwo Daniel i Anna Zychowie właściciele Auto-Komisu z Rudy Białaczowskiej w podziękowaniu za współpracę ze Starostwem oraz wspieranie lokalnych działań np. wsparcie dla Młodej „Tęczy” czy przy organizacji festynów w Rudzie Białaczowskiej. W organizowanym w tym dniu rajdzie rowerowym również znaleźli się przedstawiciele naszej gminy.

W niedzielę zaś jedną z laureatek festiwalu piosenki „Kuźnice Talentów” została nasza młoda utalentowana wokalistka Weronika Kaniowska. Trzeciego miejsca gratulowali jej nie tylko najbliżsi ale też obecny na imprezie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha wraz z małżonką oraz Elwira Sibiga – dyrektor CKiAL w Gowarczowie, jeden z jurorów konkursu.

Wśród licznych stoisk nie zabrakło też stoiska Gminy Gowarczów oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej prezentującego piękne prace wykonane przez młodszą i starszą młodzież pracowni plastycznej. Stoiskiem opiekowały się pani Małgorzata Gałązka oraz panie z „ARA” Amatorskiego Ruchu Artystycznego: Małgorzata Żurawska i Katarzyna Bielecka wraz z młodszymi pomocnikami.