Kolejny życiowy rekord został pobity !!!

Superstulatek Stanisław Kowalski pochodzący z Rogówka (obecnie mieszkaniec Świdnicy) 14 kwietnia 2021 obchodził swoje święto. Nie tylko bije rekordy w bieganiu, ale również pobił właśnie rekord w wieku, który zacnie wynosi 111 lat. Podczas złożonej mu oficjalnej wizyty lokalnych władz łącząc się przez WhatsAppa, do solenizanta popłynęły życzenia również z naszej gminy. Pan Wójt Stanisław Pacocha złożył serdeczne gratulacje oraz życzeniami, w imieniu mieszkańców gminy, a także swoim własnym życząc dużo zdrowia i dalszego spełniania swoich pasji. Solenizanta odwiedził polski korespondent amerykańskiej organizacji naukowo-badawczej Gerontology Research Group potwierdzając, że Pan Stanisław zgodnie z aktualną wiedzą jest najstarszym żyjącym mężczyzną w Polsce, 3. najstarszym mieszkańcem Polski, 4. najstarszym żyjącym mężczyzną w Europie a także 13 najstarszym mężczyzną na świecie! 😲👍 ❗️
Jeżeli zdrowie pozwoli według zapowiedzi Pan Stanisław odwiedzi swoje rodzinne strony (Rogówek) już w czerwcu.
➡Jak się okazuje Pan Stanisław Kowalski to nie jedyna osoba z naszej gminy ciesząca się długowiecznością. Wśród najstarszych osób w historii Polski była również Pani Antonina Partyka z Komaszyc, która dożyła sędziwego wieku 112 (zmarła w 2020 roku w woj. lubuskim).❗️