W Gminie Gowarczów hucznie świętowano „Dzień Dziecka”

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka tego dnia w naszej gminie uroczystości

święta wszystkich dzieci odbywały się w dwóch budynkach jednocześnie dostosowując

programy artystyczne do potrzeb każdej grupy wiekowej.

Uroczystości rozpoczęły się od Szkoły Podstawowej na ulicy Szkolnej gdzie swoje życzenia dla dzieci i młodzieży składali Pan Wójt Stanisław Pacocha, Pani Sekretarz Marzena Dziewit, Dyrektor Paweł Skowron, Wicedyrektor Iwona Kłosek, a także zaproszona Anna Kukawska.

Życząc najmłodszym mieszkańcom gminy dobrej zabawy podczas ich święta, wielu miłych wspomnień z czasów szkolnych, mnóstwa prezentów i oczywiście uśmiechu na co dzień.

Program „Spotkanie z gwiazdą” – Anną Kukawską znaną z serialu „Policjanci i Policjantki” spotkał się z dobrym odbiorem wśród starszych uczniów, którzy chętnie brali udział w warsztatach i aktywnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach. Recital muzyczny wprowadził w dobry nastrój i pozwolił uwolnić pozytywne emocje płynące z słuchania muzyki. Na koniec spotkania oczywiście nie zabrakło czasu na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Młodsi uczniowie bawili się przy animacjach sportowych w znakomitym bajkowym klimacie w Szkole Podstawowej na ul. S. Żuka, gdzie atrakcji mieli całe mnóstwo. Animatorzy z Kukavsky Art Agency zapewnili dobrą zabawę pełną różnych konkurencji i zmagań, w tanecznych rytmach uczniowie odrobili na szóstkę lekcję gimnastyki. W programie były również warsztaty cyrkowe w których to można było pod okiem instruktora spróbować żonglerki i sztuczek kuglarskich.

Młodzież ze Świetlicy Środowiskowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna przygotowały atrakcje i konkursy dla najmłodszych, nie zabrakło też malowania na twarzy.

Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał Piotr Zaborowski wraz z Bartkiem Gärtnerem, a wystrój przygotowały animatorki CKiAL Dorota Krzciuk i Małgorzata Żurawska.

Śmiech i dobra zabawa towarzyszyły uczniom gowarczowskiej podstawówki do późnego południa.

Bogaty program artystyczny dla najmłodszych mieszkańców gminy jest wynikiem współpracy Pana Wójta Stanisława Pacochy z Dyrekcją Szkoły i Radą Rodziców działającą przy SP Gowarczów.