W związku z realizacją Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań informujemy, iż na terenie gminy Gowarczów działa dwóch rachmistrzów: Weronika Karbownik, sołectwa: Kamienna Wola, Stare Pole, Bernów, Kurzacze, Korytków, Kupimierz, Rogówek, Brzeźnica, Miłaków oraz Katarzyna Spocińska sołectwa: Gowarczów, Giełzów, Skrzyszów, Borowiec, Ruda Białaczowska, Morzywół, Komaszyce, Bębnów
– nr tel. 22 828 88 88 .
Proszę mieszkańców gminy Gowarczów o współpracę z rachmistrzem, którego zadaniem jest przeprowadzanie ankiet telefonicznych z mieszkańcami gminy Gowarczów. W celu weryfikacji wiarygodności dzwoniącego rachmistrza, można się skontaktować z Gminnym Biurem Spisowym w Urzędzie Gminy w Gowarczowie tel. 48 372 40 37 wew. 246
Nie spisałeś się jeszcze w #NSP2021? W celu przeprowadzenia wywiadu przez telefon może kontaktować się z Tobą rachmistrz spisowy. Pamiętaj! Rachmistrz może zadzwonić z dwóch numerów telefonów: 22 828 88 88 oraz z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99.
Nadal możesz spisać się przez internet na spis.gov.pl, a tylko ta metoda pozwala na udział w loterii, w której do wygrania jest samochód!
Pamiętaj, że jeśli nie dokonałeś samospisu nie możesz odmówić przekazania danych rachmistrzowi spisowemu, ponieważ udział w spisie jest obowiązkowy.
Fundacjia STELLA VIRIUM realizuje projekt Career Turn – bezpłatnego wsparcia skierowanego do osób wchodzących na rynek pracy lub mających trudności z podjęciem zatrudnienia.
Projekt realizowany jest od 7 lat; od zeszłego roku, że względu na pandemię COVID -19, w formie zdalnej, w języku polskim i angielskim.
Co oferujemy?
· dwutygodniowe warsztaty pozwalające beneficjentom zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne;
· indywidualne wsparcie coachów i mentorów;
· doskonalenie znajomości praktycznej języka angielskiego;
· przygotowanie i wsparcie w procesach rekrutacyjnych;
Wszystkie działania projektowe są finansowane przez korporację sektora usług wspólnych, firmę UBS. Swoim działaniem od lat bezpłatnie pomagamy w zwiększeniu zatrudnialności i zdobyciu nowych kwalifikacji osób zagrożonych utratą pracy, pozostających bez pracy lub chcących zmienić ścieżkę kariery oraz wziąć udział w procesach rekrutacyjnych do korporacji – sektora BPO/SSC.
Osiągnięcia projektu:
· naszymi działaniami objęliśmy blisko 250 beneficjentów;
· około 60% podjęło pracę;
· zaangażowaliśmy setki wolontariuszy;
· zrealizowaliśmy już kilkanaście edycji;
· pomogliśmy beneficjentom z 5 krajów (Polska, Ukraina, Włochy, Turcja, Indie). Zwiększamy integrację międzykulturową (social inclusion) dla osób, które przyjechały do Polski.;
· przełamujemy stereotypy i nikogo nie wykluczamy! Jesteśmy otwarci na osoby dojrzałe (45+), osoby z niepełnosprawnością, osoby młode, bez wyższego wykształcenia i doświadczenia zawodowego, powracające z emigracji oraz osoby, które miały przerwę w karierze zawodowej;
· ze względu na zdalną formę realizacji od 2020 roku możemy objąć wsparciem osoby z całej Polski;
· od 2015 działamy pod patronatem honorowym Rady Miasta Krakowa.
Szukamy partnerów – fundacji, organizacji społecznych, które realizują podobne działania jak my i wspierają osoby potrzebujące – wierzymy że nasz projekt może być dobrym uzupełnieniem Państwa działań. Zależy nam na upowszechnieniu informacji o projekcie wśród Państwa podopiecznych, którzy mogliby skorzystać z naszego wsparcia.