Więcej o: Turniej z Legendą i odsłonięcie muralu w CKiAL

Turniej z Legendą i odsłonięcie muralu w CKiAL

W niedzielę 10 października odbył się finał inicjatywy „ZaPLANujMY – Turniej z legendą” . Wydarzenie rozpoczął I Gminny Towarzyskim Turniej Szachy/Warcaby. Przez blisko trzy godziny grupa kilkunastu uczestników grała w trzech kategoriach inaugurując rzeźbiony kącik szachowy, który w ramach inicjatywy powstał przy budynku CKiAL. O godz. 14:00 odbyło się podsumowanie turnieju z rozdaniem nagród (I miejsce w kategorii szachy-dorośli zdobył Jan Dobosz wraz Łukaszem Dańką, który zdobył też I miejsce w kategorii szachy-młodzież, w kat. warcaby-młodzież I miejsce zdobył Mateusz Michałowski). Po wprowadzeniu zebranych w proces realizacji projektu prowadząca wydarzenie dyrektor CKiAL Elwira Sibiga-Gärtner zaprosiła reprezentatywną grupę osób, które współtworzyły artystycznie projekt: Mariana Pikułę (rzeźba) Małgorzatę Gałązkę (mural, jaskinia), Amelię Dajer (projekt muralu, mural), Jolantę Makuch (jaskinia, mural) oraz Pana Wójta Stanisława Pacochę do przecięcia symbolicznej wstęgi. Po wspólnym odliczaniu mural ukazał się w całej okazałości a zebranym odczytano treść gminnej „Legendy o niedźwiedziu”, która była bazą do realizacji projektu. Wśród obecnych gości nie zabrakło Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Pani Jolanty Pacochy.

Pan Wójt Stanisław Pacocha pogratulował udanego przedsięwzięcia, które pięknie wpisało się w obchody 15-lecia Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej i wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Stańczykiem oficjalnie podziękował za wspaniałą, pełną oddania pracę przez cały czas funkcjonowania ośrodka Pani Małgorzacie Gałązce, która w ostatnich dniach zakończyła pracę w CKiAL. Pani Małgosia nie kryła wzruszenia i życzyła sukcesów przede wszystkim swoim podopiecznym.

Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek w postaci urodzinowego tortu i otwarcie podwójnej wystawy: jubileuszowej z przekrojem prac powstałych w murach jednostki w ostatnim piętnastoleciu oraz rzeźb – Pana Mariana Pikuły oraz uczestników warsztatów rzeźby, które odbyły się w ramach projektu „Turniej z Legendą”. Wystawy można oglądać w budynku CKiAL do piątku 15 października w godz. 11:00-17:00

Szczepienie ochronne lisów – zmiana terminu

logo Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej

INFORMACJA

Uprzejmie informuję, że z przyczyn niezależnych od Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, uległ zmianie termin przeprowadzania jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w 2021 r. na terenie województwa świętokrzyskiego.

Przedmiotowa akcja szczepień odbędzie się w terminie 14 – 19 października 2021 r.. Pozostałe ustalenia oraz założenia akcji pozostają bez zmian.

stopka Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej